spendlik gray

Rozhledna v Podgórcích

Rozhledna v Podgórcích
Rozhledna v Podgórcích
Rozhledna v Podgórcích
Rozhledna v Podgórcích
Podgórki jsou malebná horská vesnice v západní části Kačavských hor. V jejím centru se nachází zřícenina kostela s rozhlednou. První chrám zde byl postaven těsně před rokem 1400 a pozdější přestavby daly objektu monumentální ráz. V 19. století byl zničen při požáru. Dnes je zřícenina chráněna před dalším chátráním a vyhlídková věž bude v příštích letech opět zpřístupněna veřejnosti. Nabízí panoramatický výhled na Kačavské hory, Kačavské podhůří, Jizerské hory a Krkonoše.
Od rozhledny je možné se vydat na krátkou procházku na vrch Krzyżowa (567 m n. m.), který se tyčí severně od obce. Za své jméno vděčí kříži stojícímu na jeho vrcholu. Nachází se zde také kamenná vyhlídková plošina. Cesta na vrchol není značená, ale lze ji snadno najít.
V Podgórcích stojí za návštěvu také bývalý evangelický kostel, postavený v polovině 18. století, který dnes slouží jako katolický filiální kostel svatého Josefa Snoubence Nejsvatější Panny Marie. Další velkolepou památkou je zámecký a parkový komplex postavený v roce 1728. Dnes je zčásti zchátralý a je v soukromých rukou.
Pro koho je určeno
Aktivní turista, Nenáročný výlet
Turistické cíle/Kam na výlet?
Památky, Rozhledny a vyhlídky
Bezbariérové
NE
Otevírací doba
całodobowo
Kontaktní informace
Centrum Kultury, Sportu i turystyki w Świerzawie
Sdílet na sociálních sítích:
Našli jste chybu?